Patara Plajı’nda turizm sezonu 1 ay uzadı

Dünyaca ünlü kumsalları, Patara Antik Kenti ile iç içe olan Patara Plajı’nda turizm dönemi 1 ay uzatıldı. 18 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun plajları ortasındaki Patara’nın 12 kilometrelik kısmı, Kaş sonları içinde yer alıyor. Kaş tarafında yer alan antik plajın 4 kilometrelik kısmında, Kaş Belediyesi’nce işletilen tesisler bulunuyor. Her yıl 31 Ekim’de kapanan bu tesisler, bu yıl havanın hoş olması ve turist akınının devam etmesi nedeniyle dönemi uzatma kararı aldı.

‘İLK DEFA DÖNEM UZUYOR’

Patara Plajı’ndaki tesislerin sorumlusu Ali Pehlivan, “Plaja geçen yıllarda ekim ayı sonunda her gün 100’e yakın yerli ve yabancı turist geliyordu. Bu yıl havanın hoş gitmesi, sakinliği münasebetiyle şu anda plaja 1000 ile 1500 kişi geliyor. Gün uzunluğu denize giriyorlar. Gelenlerin yüzde 90’ı Rus, İngiliz, Alman ve İtalyan turistler. Her gün saat 10.00’dan sonra plaj dolmaya başlıyor. Durumu Kaş Belediye Başkanı’mız Keyifli Ulutaş’a ilettik. Liderimiz da tesislerin kapatılma tarihini kasım ayı sonuna kadar uzattı. Birinci defa dönem uzuyor. Ülkemiz ve kendimiz ismine çok mutluyuz” dedi.

Diğer yandan Antalya kent merkezindeki Konyaaltı Plajı da güneşli havayı fırsat bilenlerin akınına uğruyor. Yıl boyunca hizmet verilen plaj, yazın denize girenler, kış aylarında ise kıyısı dolaşanların ilgi alanında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir