Melikgazi hizmette dur durak bilmiyor

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Melikgazi’de gereksinimlere nazaran projeler hayata geçirdiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Lideri Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Gültepe Mahallemizde Kur’an kursu ile cami ile ilgili de burada yenileme ve büyütme talepleri vardı. Nasip oldu, bugün buranın temelini atıyoruz. İlçemizde açılışlar ve temel atmalar o kadar fazla oldu ki, yetişemiyoruz. Hayırseverimiz Ali Başyazıcıoğlu’nun hayalini gerçekleştirmiş olduk. Bu alanda Aile Sıhhat Merkezi, Kur’an kursu ve cami olmak üzere 3 adet tesis hayata geçecek. Cenab-ı Allah tamamına erdirsin. Ali Ağabey’in Başyazıcıoğlu soyadı inşallah burada yaşayacak. Şuana kadar yaptığımız çalışmalarda, yatırımlarda Türkiye’de en fazla yatırımları yapan, en fazla okul, sağlık ocağı, cami, Kur’an kursu, park yapan belediyeyiz. Tam 3 milyon metrekare yeşil alan, 270 adet parkı Kayseri’ye, Melikgazi’ye kazandırdık. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Allah nasip ederse Cumhur ittifakı olarak hem AK Parti’nin hem MHP’nin adayı olarak 31 Mart seçimlerine Melikgazi Belediye Lider Adayı olarak da giriyoruz. Tüm hemşirelerimizden hem bizim için hem Büyükşehrimiz hem Kocasinan hem Talas ve başka ilçelerimiz için de dayanak istiyoruz. Allah birliğimizi daim etsin. Ahenk ve hoş bir birliktelik içerisinde 5 yıl boyunca hizmet ettik. İnşallah bundan sonra da birlikte en âlâ formda hizmet edeceğiz. Allah ilçemize birçok hoş hizmetler yapmayı nasip etsin. Biz yeni periyotta farklı bir temayla yola devam edeceğiz. ‘Önce’ temasını kullanacağız. Evvel aile, evvel gençlik, evvel eğitim, evvel istihdam diyeceğiz. Yani özetle ‘önce insan’ diyeceğiz. Bu çerçevede bütün projelerimizi hazırlıyoruz. Melikgazi çalışmaları ve işçisi ile Türkiye’nin en beğenilen belediyelerden bir tanesi. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin liderliğinde Melikgazi, Kocasinan, Talas ve başka belediyelerimizle el ele vererek Kayseri belediyecilik modelini daha üst noktalara taşıyacağız. Burada yaptığımız 3 yatırımın güzel olmasını diliyorum. Allah tamamına erdirsin. Ali Ağabey’e ve Başyazıcıoğlu ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayırsever Ali Başyazıcıoğlu ise, “Valiliğimizde protokolünü imzaladığımız Aile Sıhhat, Cami ve Kuran Kursu projemizin bugün çok şükür temelini atıyoruz. Temel atma merasimi vesilesiyle bir ortaya geldiğimiz Aile Sıhhat Merkezi, Cami ve Kur’an Kursu’muzun Melikgazi’mize ve Kayseri’mize iyi ve uğurlu olmasını dilerim. Bu güzel işe vesile olan herkese teşekkür ederim. Allah mübarek etsin.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ta bir konuşma yaparak, “Ali Başyazıcıoğlu Aile Sıhhat Merkezi, Camii ve Kur’an Kursu temel atma törenimizi gerçekleştirdik. Bu mahallemiz ve kentimiz için gerekli olan birbirini tamamlayan bu hoş yatırımların iyi olmasını dilerim. Melikgazi’mizin çalışkan, çabalı, şehrine sevdalı belediye başkanı olan Mustafa Palancıoğlu Liderimize çok teşekkür ederim. Hoş kentimize bu hoş hizmetlerle dayanak olan herkesten Allah razı olsun. Bu üç hoş tesisin üretiminde emeği geçen Ali Başyazıcıoğlu ağabeyimize ve belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise, “Mustafa Palancıoğlu Liderimiz biraz daha beklese, maşallah açılışını da yapacak. İş nerdeyse bitmiş duruma gelmiş. Bu türlü bir kompleks sanırım diğer kentte yok. Şifahane üzere bir tesis olmuş. Dünyevi ve uhrevi şifahane bir ortada olmuş. Rabbim Kayseri’mizdeki bu hayır rahmetini artırsın. Bu 3 yatırım ilçemize ve Kayserimize güzel olsun.” dedi.

Başkan Palancıoğlu hakkında övgü dolu sözlerde bulunan MHP Genel Lider Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir şunları söz etti:

“Mustafa Palancıoğlu Liderimiz bizler üzere mühendis kökenli, akademisyen birisi. Şehircilik ve lokal idare manasında her geçen gün başarılı projeleri hayata geçiren, akademik bilgisini ve tıpkı vakitte milletlerarası deneyimlerini Melikgazi’ye hizmetin getirilmesi için profesyonelce çalışıyor. Geçmişin izlerini yok etmeden geleceğin kurallarını da karşılayacak biçimde yansıtan Mustafa Palancıoğlu Liderime çok teşekkür ederim. Bu yatırımın gerisinde Eretna Beyliğinden kalmış olan bir külliye var. Köşk Medrese. Burada da artık sıhhat merkezi ve mescidiyle bir külliye daha inşa ediliyor. Bu hizmetleri buraya kazandırmak bir akıl ve vicdan muhasebesini gerektiriyor. Bunu da başardıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu proje örnek bir proje olur. Sayın Başkanımızın çok saygın projeleri var. O denli görünüyor ki, akademik birikimini, Avrupa’da gördükleri ile yoğurup, bunları kentimize nasıl kazandırırım anlayışı ile çalışıyor. Nüfusu 600 bini geçmiş bir ilçede belediye başkanlığı yapmak kolay değil lakin sizler bu memlekete her istikametiyle layı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir