Mansur Yavaş: Ankara’da çocuklara aylık 330 TL’lik kantin desteği başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplumsal yardım alan ailelerin çocuklarına kantin takviyesinde bulunacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Öğrenci başına aylık 330 lira dayanakta bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için değerli bir adım atmış olacağız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yılbaşından itibaren toplumsal yardım alan ailelerin Başşehir Kartlarına çocuklarının kantin masraflarının karşılanması gayesiyle aylık kişi başı 330 TL fiyatında dayanak yatıracak.

İlk etapta pilot ilçelerde başlayacak olan dayanağın ilerleyen süreçte 60 bin öğrenciye ulaşması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal yardım alan ailelerin çocuklarının kantin masrafları için yapacağı takviye, Başşehir Kartlara yüklenecek ve bakiyeler yalnızca kantin harcamalarında kullanılabilecek.

Kantin takviyesi ile ilgili açıklamayı toplumsal medya hesaplarından yapan Yavaş, “Yalnızca eğitimde değil ömürde da fırsat eşitliği gerekiyor. Çocuklarımız için biz daima buradayız” sözlerini kullandı.

Yavaş, görüntülü yaptığı açıklamada ise, şunları söyledi:

“Her gün haberlerde okula aç giden ve okulda aç kalan çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. Bunlardan en tesirli olanı ise okullarda açlıktan ötürü ağlayan çocukların olduğu haberdi. Bu haberler bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. Bu nedenle, toplumsal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra birinci olarak pilot bölgelerde, akabinde da tüm Ankara’da Başşehir Kartla kantin alışverişi devrini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira takviyede bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için değerli bir adım atmış olacağız… SMA testi, çocuk tarama testi, kreşler, doğal gaz takviyesi, et dayanağı, kırtasiye takviyesi, öğrenci abonmanı, öğrenci su indirimi, fiyatsız internet, barınma merkezleri, imtihan fiyatı ödemeleri, teknoloji merkezleri… Bunların hepsi çocuklarımız için… En büyük projemiz, kuşaklarca süren yoksulluğu çocuklarımız için makus bir gelecek olmaktan çıkarıp, onların gelişimlerini ve eğitimlerini tamamlayarak aydınlık bir geleceğe sahip olmalıdır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir