Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük: “Oğlumun kanını yerde koymayacağım”

Ankara’da 2013 Seyahat Parkı protestoları sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük için anma merasimi düzenlenmek istendi.

Sarısülük’ün vurulduğu Güvenpark’ta toplanmak isteyen kümeye polis müsaade vermedi. Güvenpark’a çıkan birçok sokağı kapatan polis, basın mensuplarının çekim yapmasını engelledi.

“OĞLUMUN KANINI YERDE KOYMAYACAĞIM”

Ethem Sarısülük’ün aile üyelerinin bulunduğu bir küme, Sarısülük’ün vurulduğu yerde açıklama yaptı. Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük, “Hepinize çok teşekkür ederiz. Ben vazgeçmeyeceğim. Oğlumun kanını yerde koymayacağım” dedi.

“BİZ BU DAVA BİTTİ DEMEDEN BU DAVA BİTMEYECEK”

Ethem Sarısülük’ün aile avukatı Kazım Bayraktar, şunları söyledi:

“Bu davanın başlangıcından itibaren katilin yargılandığı davayı birçok avukat arkadaşla takip ettik. Hepimiz gördük bizimin gözü önünda o katil geldi, silahını çekti, ateş etti, Ethem’i vurdu ve kaçtı. Polis geri çekilme buyruğu verdiği halde onu da dinlemeyerek yaptı. Polisi tutuksuz yargılamak istediler fakat o denli bir güçle çıktık ki, ki duruşma sonra tutuklamak zorunda kaldılar. Periyodun Başbakanı Erdoğan, ‘Polisi yedirtmeyiz’ demesine karşın… Sokakta ve ayakta olduğumuz sürece davalarda da öbür alanlarda da adım adım kazanabiliyoruz. Dava İnsan Hakları Mahkemesi’nden bekliyor. Biz bu dava bitti demeden bu dava bitmeyecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir