Bir yıldız, milyonların gözü önünde böyle çöktü: Artık sokakta kendi kendine konuşuyor

SEVENLERİ, METOT USUL UMUTLARINI YİTİRİYOR
Tabii ki hayatın her alanı üzere bunun da bir öbür yüzü daha var. Bazıları de yıldız oluyor olmasına ancak “düşüşleri” de yeniden milyonların gözleri önünde yaşanıyor.

Birazdan işte bunlardan birini anlatacağız size. Dışarıdan bakıldığında, onu keyifli etmesi gereken, kusursuz üzere görünen bir hayatı olan bu yıldız, artık ‘aynanın karanlık tarafında’. 

En çok da ailesi ve yakınları onun bir daha toparlanabileceği konusunda umutlarını tarz adap yitiriyor.

ONU TANIYANLAR ISTIRAPTAN KAHROLDU
Bu kelamını ettiğimiz kişi bir periyot ülkemizde de çok izlenen Melrose Place isimli diziyle gencecik yaşında ün kazanan Heather Locklear.

Biraz geçen yılların fakat en çok de kendi kendisinin tesiriyle parlak günleri çok gerilerde kalan Lockhear, geçtiğimiz hafta Los Angeles sokaklarında onu tanıyanları hüzünden kahredecek halde görüntülendi.

Heather Locklear’ın alkol ve uyuşturucu üzere makûs alışkanlıklarıyla bir türlü başa çıkamadığı birinci bakışta anlaşılıyordu o gün.

Bir binadan çıkan Locklear, yuvarlanıp düşmemek için çabucak yanında bulunan sütunlardan takviye aldı. Daha açık söylersek ayakta duracak hali bile kalmamıştı oyuncunun. Sonra merdivenlere oturan oyuncunun yüzünün ve gözlerinin şiş olduğu dikkatlerden kaçmadı.

KENDİ KENDİNE KONUŞMAYA BAŞLADI
Ama bu imajın dışında daha vahim bir durum vardı. Locklear, merdivende oturup bir mühlet etrafını inceledikten sonra kendi kendine konuşmaya başladı.  

Sonra eline bir mecmua ya da broşür gibisi bir yayın alan Heather Locklear, okuduğu bir şeye sonlanıp yeniden kendi kendine konuşmayı sürdürdü. Sonra da okuduğunu çabucak çantasına attı.

Locklear, bu türlü bir yandan etrafı izleyip öteki yandan kendi kendine konuşarak yaklaşık bir saat merdivenlerde oturdu. Sonra da kalkıp binanın çıkıntısında yürümeye başladı.

Oyuncu, en sonunda caddeye inip karşıya geçti ve kendisini bekleyen nişanlısı Chris Heisser’ın yanına gitti. Onun bu tuhaf halleri görenleri şaşırttı. Oyuncuyu tanıyanları da bir epey üzdü.

 

20’DEN FAZLA SEFER TEDAVİ GÖRDÜ LAKİN OLMADI: Locklear’a yakın kaynaklar 61 yaşındaki oyuncunun 20 seferin üzerinde rehabilitasyon merkezlerinde tedavi görmesine karşın kendisini esir alan berbat alışkanlıklarından kurtulmayı başaramadığını söyledi. 2018 yılında onu tedavi eden psikolog oyuncunun tam bir ruhsal buhranda olduğunu söylemişti. 

DEFALARCA GÖZALTINA ALINDI
Kariyerini sürdürebildiğisıralarda 6 sefer, Altın Küre üzere birçok oyuncunun hayallerini süsleyen bir mükafata aday gösterilen Locklear, edeydir makûs alışkanlıkları yüzünden başının belaya girmesiyle biliniyor aslında.

Alkol ya da uyuşturucu tesiri altında araç kullanmak, polise saldırmak, hatta aile içi şiddet uygulamak onun gözaltına alınma nedenleri ortasında. 

Oyuncu, 2018 yılında makus alışkanlıkları nedeniyle tedavi olduktan sonra mesleğine bir geri dönüş yapmıştı. 2021 yılında Don’t Sweat the Small Stuff: The Kristine Carlsson Story isimli üretimde kamera karşısına geçen Locklear yeniden hayatını bir nizama oturtamadı. Yakınlarını da kaygıya sevk edece halde tekraren tedavi gördüğü makus alışkanlıklarına tekrar geri döndü.

KARİYERİ ÇOK HOŞ BAŞLAMIŞTI
Heather Locklear aslında mesleğine çok parlak bir biçimde başlamıştı. Los Angeles’ta UCLA’da okuyan Locklear sonra bir mühlet modellik yaptı

Ardından Dynasty (Hanedan) dizisinde Sammy Jo karakterini oynayarak şöhret kazandı. Sonra bir öbür dizi geldi. 1980’lerde T.J Hooker dizisi için kamera karşısına geçti. Locklear’ın mesleği yükseliyordu.

Zaten bir müddet sonra 90’larda Melrose Place geldi ve şöhretini ikiye katladı.Sonra Spin City isimli dizinin takımına katıldı. Locklear kimi sinema sinemalarında de oynadı.

Belki de hayatını sisteme sokabilseydi hala yeterli bir mesleğe sahip olabilirdi lakin olmadı.

ÖZEL HAYATINDA DA MEMNUNLUĞU BULAMADI
Locklear, özel hayatında da mutlluğu bir türlü bulamadı. 1986’da Mötley Crüe kümesinin davulcusuTommy Lee (yukarıda) ile evlendi. Fakat bu evlilik kısa ömürlü oldu.

1994 yılında Bon Jovi’nin gitaristi Richie Sambora ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten Ava isminde bir kız çocuk sahibi oldu. Ancak bu evlilik de 2007 yılında bitti.

GENÇLİK AŞKIYLA NİŞANLANDI
Heathe Locklear bir müddettir Chris Heisser ile nişanlı. Elbette bu münasebeti de çok inişli çıkışlı. Locklear ile Heisser aslında 70’li yıllarda birbirlerini birinci gençlik aşkıydı.

Ama sonra yolları ayrıldı ve 2017 yılında tekrar bir ortaya geldiler. Bir yıl sonra ise artık birlikte yaşadıkları konutlarına aile içi şiddet nedeniyle sık sık polis ziyaretleri yapılır oldu.

Bu hususta gözaltına alnan kişi ise daima Locklear oldu. Çift ayrıldı ancak 2020 ylında tekrar bir ortaya geldiler.

2000’lerin birinci yarısında Heather Locklear, bir öteki skandalla gündeme gelmişti. Fakat bu kere kurban kendisiydi. Bir vakitler yakın dostu olan meslektaşı Denise Richards, o sırada Locklear’ın kocası olan Richie Sambora ile aşk yaşamaya başladı. 

O devirde Richards, Charlie Sheen ile boşanmak üzereydi. Bu aşk magazin gündemine bomba üzere düştü. Skandal sonrasında Locklear ile Sambora yollarını ayırdı.

Heather Locklear, mesleğinin birinci periyodunda sağlıklı, hoş ve geleceği parlak bir yıldız adayı olarak tanınıyordu. Lakin bir türlü bırakamadığı berbat alışkanlıkları çöküşünü hazırladı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir