Beklenen TOGG Fiyatı Açıklandı: Türkiye’nin Otomobili Kaça Satılacak?

Türkiye’nin yeril arabasında uzun müddettir beklentilere neden olan, fiyat açıklaması sonunda geldi. Togg T10X’in ön siparişleri Mart ayında başlayacak. Togg ne kadara satılacak? Kaç TL’den başlayacak sorularının karşılıkları burada.

Togg Plus hesabından bugün CEO Gürcan Karakaş’ın “Hazır mısınız?” paylaşımı sonrasında fiyat açıklaması geldi.

Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyatla satılacak.

Togg, doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtının satış fiyatını, model ismini ve teknik özelliklerini açıkladı. 

Togg, ‘T10X’ ismini verdiği, kullanıcıyı merkeze koyan, akıllı hayat tahlilleriyle daima internetin içinde olan, uzaktan güncellenebilen akıllı aygıtını, iki farklı donanım düzeyi ve iki batarya seçeneğiyle ön siparişe sunuyor. 16-27 Mart tarihleri ortasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak.

Togg, 2022 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda seri üretim bandından indirdiği T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Mart sonundan itibaren kullanıcılarla buluşacak birinci akıllı aygıtının fiyatını, model ismini, teknik ve donanım özelliklerini açıkladı.

16-27 Mart’ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak.

Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği birinci akıllı aygıtı C-SUV’u, ‘T10X’ ismiyle kullanıcılarla buluşturacak. Model ismindeki T’nin Türkiye’yi ve Togg’u, 10’un aygıtın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini tabir ettiği T10X, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak.

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) güç tüketimi bedeli sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim bedeli ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).

Togg T10X’in fiyatları şöyle oluştu:

  • V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL

  • V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL

  • V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak.

Togg T10X, süratli şarj ile 28 dakikadan daha kısa müddette yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk düzeyine ulaşabiliyor. 

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Şubat ayında başlayan ön sipariş süreci 6 Şubat zelzeleleriyle sekteye uğramış sonrasında yaklaşık 1 ay boyunca TOGG almak için bekleyenler ortasında tartışmalara neden olan süreç için açıklama yapılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir