Bakan Tekin 81 ilin müdürleriyle toplandı

ANKARA (İGFA) – Gölbaşı Mogan MTAL Uygulama Otelinde yapılan toplantıya Bakan Yardımcıları Celile Eren Ökten, Ömer Faruk Yelkenci, Nazif Yılmaz, Kemal Şamlıoğlu, genel müdürler ve 81 ilin ulusal eğitim müdürü katıldı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, toplantıda yaptığı konuşmada vazifeye başladığı tarihten bu yana hayata geçirilen eğitim siyasetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için istişarelerde bulunmak maksadıyla tekrar bir ortaya geldiklerini söz ederek yürütülen çalışmalarla ilgili alanda karşılaşılan bir aksaklık varsa el birliğiyle gerekli önlemleri alacaklarını söyledi.

Bakanlık olarak attıkları her adımın en ince ayrıntısına kadar planlandığını vurgulayan Tekin, hayata geçirilen tüm projelerin titizlikle takibinin yapılmasını istedi.

Her fırsatta eğitimin tüm paydaşlarıyla bir ortaya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Tekin, “Hayata geçirdiğimiz her projeyi, attığımız her adımın daha düzgün anlaşılır ve uygulanabilir olması için bütün paydaşlarımızla paylaşmamız gerekmektedir. Bunun için de öncellikle bunu kendi yaşantımızla da göstermek zorundayız. Nasıl ki bana ulaşmak isteyen rastgele bir yönetici, öğretmen, öğrenci veya velimizle gerek yüz yüze gerekse farklı irtibat kanallarıyla görüşme imkânı sağlayabiliyorsak sizlerden de birebir hassasiyeti göstermenizi ve size ulaşmak isteyen herkesle irtibatınızı açık tutmanızı istiyorum. İsteyen herkesin vilayet müdürümüze ulaşması gerekiyor, ulaşmak isteyip de ulaşmayan kimse kalmasın istiyorum.” tabirlerini kullandı.

Deprem bölgesine yapılan yatırımlara değinen Tekin, zelzelenin oluşturduğu hasarın yaralarını, “asrın felaketi”nde “asrın birlikteliği” anlayışıyla sarmaya devam ettiklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir