Altınordu’da Başkan Özkan bırakmıyor

Yaklaşık 2 aylık süreçte kulübe talip olan yatırımcılarla görüşen Seyit Mehmet Özkan’ın zaman konusunda hiçbir kişi ya da kurumla mutabakat sağlayamadığı öğrenildi. Tüm kulübü kapsayan bir bölüm sürecinin gerçekleşmeyeceği belirtilirken, bundan sonraki süreçte Özkan’ın yalnızca A ekip bazında kulübe uygun startejik ortak bulabileceği lisana getirildi.

Devir kararıyla ilgili 2 ay evvel kulüp işçisine gönderdiği e-postada, “Yoruldum sözü çok yetersiz kalır, ben bittim. Dünya gözüyle hepinizle helalleşmek istiyorum” diyen Lider Özkan son açıklamasında, “Biz Altınordu olarak yolumuza devam ediyoruz. Ben A kadronun bulunduğu ekosistemden rahatsızım. Onun dışında bu toprakların çocuklarına son nefesime kadar hizmet etmeye devam edeceğim. 51 yaşımdayken, 2007 yılında kendime bu türlü bir kelam verdim. O sözümü devam ettireceğim. Altınordu tertibi bu toprakların çocuklarına spor yapma imkanı sağlamak yolunda eskisinden daha çok rol alacak” iletisi verdi. 

“HIRSLIYIZ, AZİMLİYİZ, BAŞARACAĞIZ”

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Altınordu bu toprakların çocuklarına çok daha güzel hizmet edecek, çok daha uygun futbolcular yetiştireceğiz. Akademi-A ekip ayrımımız yok. U19, U17 ve A kadro Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde çalışacak. Tabanca üzere oyuncular alana süreceğiz. Onuralp üzere özgüveni ve farkındalığı yüksek, çalışkan oyuncular yetiştireceğiz. Daima birlikte yapacağız. Biz bu işe baş koyduk, yolumuza devam edeceğiz. Hırslıyız, azimliyiz. Anladık ki 1’inci Lig’e de çıksak, Muhteşem Lig’e de çıksak bize bizden yarar var. Bu kulüp benden sonra da birebir format ve prensiplerle devam etsin diye uğraşıyoruz. Bizim üzere bir tertip yok Türkiye’de. Çok hoş bir takımımız var” yorumu yaptı.

“MAÇLARA 2-0 GERİDE BAŞLADIK”

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 1’inci Lig’de yer aldıkları 9 dönemde yabancı futbolcu oynatmayarak maçlara 1-0, altyapıdan yetişen en az 4 genç oyuncuyu oynatarak ise 2-0 geride başladıklarını lisana getirdi. Özkan, “Bu ligde çoğunlukla 7’nci olduk. Bir kere Play-Off finali oynadık, geçen dönem maalesef düştük. Biz Türkiye’de bu toprakların çocuklarına inanılırsa, imkan sağlanırsa birçok oyuncu yetiştirilebileceğini ispat ettik. Türkiye liglerinde pek çok Altınordu patentli futbolcu ve antrenör var. Altınordu bir okul olmuştur. Hüseyin Eroğlu ile 16 yıl bir arada olduk. Başarılarıyla Altınordu armasını aştı, yol verdik gitti. Samsunspor’un Muhteşem Lig’e çıkmasında başrolü aldı. Bunlar daima bizim gururumuz” dedi.

“BİZE KİMSE ÖDÜL VERMEDİ”

“Bizim işimiz sıkıntı. Yalnızca futbol oynamıyoruz. Bu topluma yeni bedeller katmaya çalışıyoruz” diyen Altınordu Başkanı, “Yaptıklarımız nedeniyle bize hiç ek ödül verilmedi. Hepsini kendimiz yaptık. Ne Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) ne öteki kurumdan özel ödül ya da dayanak verildi. Biz bu vatanın çocuklarıyız. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizde futbol ekosistemi uygun değil. Güzelleşmesi için ülkemizdeki 35 milyon gence bir şeyler vermeliyiz. Paranın hâkim olduğu, maddi beklentilerin olduğu berbat bir dünyaya gidiş var. Bu türlü bir toplum olamaz” sözlerine yer verdi.

“OYUNCULAR ÖLÇÜYÜ KAÇIRDI”

Transfer devrinde futbolcuların yüksek fiyatlar istediğini kaydeden Lider Seyit Mehmet Özkan, “2’nci Lig’deki oyuncular 3 milyon lira fiyat istiyorlar. Biz bunu nasıl ödeyebiliriz, mümkün değil. 1’inci Lig’de bile bu fiyatları veremedik. Oyuncu azlığı nedeniyle ölçü kaçtı. Oyuncu çoğalırsa olağana gelecek. Yatırım yapmak lazım. Akademi formatını TFF’nin yaptığı üzere oturtmak lazım. Vakit bu türlü. Hem ağlıyoruz hem gidiyoruz” diye konuştu.

“U13 MAÇI YAZIN EN SICAĞINDA”

TFF’nin U14’ün altındaki yaş kategorilerinde seçkin ligler organize etmediğini belirten Altınordu Başkanı Özkan, “U13, U12, U11’lere kadar belki de lig hazırlamaya çalışacağız. Büyüklerimizden onay alacağız. U13 maçı yazın en sıcağında. Bu nasıl bir tertiptir? U13 kilit bir periyot, küçük alandan büyük alana geçiştir. Sayın Büyükekşi’ye bildireceğim. TFF, U13’e de el atsın. Ülke futbolunu geliştirmekle ilgili birinci misyonu var. U13’ü amatör federasyonlara bıraktığınız vakit olmuyor. Herkesin imkanı kısıtlı, takviye yok amatör kulüplere. Ben akademisine yatırım yapan bir kulüp olarak neden kendi amatör kulübümle maç yapayım? Elit lig olması lazım. Çocuğun futbolu alanda gelişiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir